CoroMill® 690, długoostrzowy frez walcowo-czołowy 690-066C6-10105H ID:5764735 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroMill® 690, długoostrzowy frez walcowo-czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroMill® 690, długoostrzowy frez walcowo-czołowy |
| Rodzina produktów | 2008 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | 690..Cx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 2.59843 inch |
| Średnica skrawania | 66 mm |
| Dconms Connection Diameter | 2.48031 inch |
| Dconms Connection Diameter | 63 mm |
| Dfc Functional Diameter | 1.73228 inch |
| Dfc Functional Diameter | 44 mm |
| Lf Functional Length | 5.90551 inch |
| Lf Functional Length | 150 mm |
| Waga | 6.35152 lb |
| Waga | 2.881 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Coromant Capto (bolt and segment clamping) -size C6 |
| Aermx Working Engagement Ratio Maximum | 0 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 4.13386 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 105 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Ccc Center Cutting Capability | no |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 3: axial concentric and radial entry |
| Cutint Masterend Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill 690 -size 10E (690-100508E) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 90 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 0 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 5000 1/min |
| Stdno Standard Number | ISO26623-1 |
| Liczba krawędzi skrawających | 4 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 12359266 |