CoroMill® Century, frez walcowo-czołowy R590-200Q60A-11M ID:5747233 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroMill® Century, frez walcowo-czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroMill® Century, frez walcowo-czołowy |
| Rodzina produktów | 1011 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | R590..Qxx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 7.87402 inch |
| Średnica skrawania | 200 mm |
| Dconms Connection Diameter | 2.3622 inch |
| Dconms Connection Diameter | 60 mm |
| Lf Functional Length | 2.48031 inch |
| Lf Functional Length | 63 mm |
| Waga | 5.65927 lb |
| Waga | 2.567 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Arbor -ISO 6462 -C (4 bolts) -metric: 60S |
| Aermx Working Engagement Ratio Maximum | 1 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.433071 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 11 mm |
| Bmc Body Material Code | Aluminium |
| Ccc Center Cutting Capability | no |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 0: without coolant |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill 590 -size 11 (R590-1105) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 90 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 0 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 15700 1/min |
| Stdno Standard Number | ISO6462 |
| Liczba krawędzi skrawających | 16 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 11538693 |