CoroMill® MS60, frez walcowo-czołowy MS60-R063Q22-16M ID:8452034 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroMill® MS60, frez walcowo-czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroMill® MS60, frez walcowo-czołowy |
| Rodzina produktów | 2166 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | MS60-R..Qxx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | US |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 2.48031 inch |
| Średnica skrawania | 63 mm |
| Dconms Connection Diameter | 0.866142 inch |
| Dconms Connection Diameter | 22 mm |
| Lf Functional Length | 1.5748 inch |
| Lf Functional Length | 40 mm |
| Waga | 0.985467 lb |
| Waga | 0.447 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Arbor -ISO 6462 -A (hexagon socket head cap screw) -metric: 22 |
| Aermx Working Engagement Ratio Maximum | 1 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.314961 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 8 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Ccc Center Cutting Capability | no |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill MS60 -size 1605 (MS60-1605) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 90 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 1.3 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 9600 1/min |
| Stdno Standard Number | ISO6462 |
| Liczba krawędzi skrawających | 5 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 7323227601984 |