CoroMill® Plura solid carbide lollipop end mill 2L486-0635-RI0953R2AH ID:8627127 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroMill® Plura solid carbide lollipop end mill

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroMill® Plura solid carbide lollipop end mill |
| Rodzina produktów | 2169 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | 2L486-RI (1) (INCH) |
| Rodzina produktów | Solid Cutting Tools |
| Coating Type | TiAlSiN |
| Coating Process Type | PVD |
| Country Of Origin | IT |
| Substrate Type | Carbide |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 0.25 inch |
| Średnica skrawania | 6.35 mm |
| Dconms Connection Diameter | 0.375 inch |
| Dconms Connection Diameter | 9.525 mm |
| Lf Functional Length | 4.5 inch |
| Lf Functional Length | 114.3 mm |
| Lu Usable Length | 0.625197 inch |
| Lu Usable Length | 15.88 mm |
| Promień naroża | 0.125 inch |
| Promień naroża | 3.175 mm |
| Waga | 0.187393 lb |
| Waga | 0.085 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Cylindrical shank without clamping features -inch: 3/8 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.19685 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 5 mm |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.19685 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 5 mm |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 0: without coolant |
| Gatunek | R2AH |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 0 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 80000 1/min |
| Liczba krawędzi skrawających | 6 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 7323228255780 |