CoroTap™ 400, gwintowygniatak T400-NM100AB-M8X100N1PC ID:8405729 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroTap™ 400, gwintowygniatak

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroTap™ 400, gwintowygniatak |
| Rodzina produktów | 2040 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | T400-NM100AB |
| Rodzina produktów | Solid Cutting Tools |
| Coating Type | AlCrN |
| Coating Process Type | PVD |
| Country Of Origin | IT |
| Substrate Type | Powder High Speed Steels |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 0.318 inch |
| Dconms Connection Diameter | 8.0772 mm |
| Lf Functional Length | 3.54331 inch |
| Lf Functional Length | 90 mm |
| Lu Usable Length | 1.37795 inch |
| Lu Usable Length | 35 mm |
| Średnica gwintu | MF 8x1 |
| Waga | 0.079366 lb |
| Waga | 36 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Tap shank ANSI -inch: 0.318 x 0.238 |
| Bhfp Blind Hole Function Property | yes |
| Bsg Basic Standard Group | DIN/ANSI |
| Cbmd Chip Breaker Manufacturer'S Designation | NM |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 0: without coolant |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 0: no coolant exit |
| Gatunek | N1PC |
| Tctr Thread Tolerance Class | 6HX |
| Thfp Through Hole Function Property | yes |
| Tp Thread Pitch | 0.03937 inch |
| Tp Thread Pitch | 1 mm |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 7323227413112 |