CoroThread® 107, oprawka systemu QS do toczenia QS-SCLCR083XHP ID:6010199 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroThread® 107, oprawka systemu QS do toczenia

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroThread® 107, oprawka systemu QS do toczenia |
| Rodzina produktów | 1053 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | QS-SCLCR/L..HP(INCH) |
| Rodzina produktów | Carriers for ISO Inserts |
| Country Of Origin | DE |
| Wymiary | |
| B Shank Width | 0.5 inch |
| B Shank Width | 12.7 mm |
| H Shank Height | 0.5 inch |
| H Shank Height | 12.7 mm |
| Lf Functional Length | 2.75591 inch |
| Lf Functional Length | 70 mm |
| Waga | 0.243721 lb |
| Waga | 110.55 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | QS-HP shank coupling -inch: 1/2 x 1/2 |
| Bams Machine Side Body Angle | 0 deg |
| Baws Workpiece Side Body Angle | 0 deg |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CCMT 09T308 |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 7: axial inclined focused exit with nozzle |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 95 deg |
| Ohx Maximum Overhang | 0.826772 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 21 mm |
| Psir Tool Lead Angle | -5 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 0 deg |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 26010199 |