CoroThread® 107, oprawka systemu QS do toczenia QS-SDJCR0808C07 ID:5739181 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroThread® 107, oprawka systemu QS do toczenia

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroThread® 107, oprawka systemu QS do toczenia |
| Rodzina produktów | 1053 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | QS-SDJCR/L |
| Rodzina produktów | Carriers for ISO Inserts |
| Country Of Origin | IN |
| Wymiary | |
| B Shank Width | 0.314961 inch |
| B Shank Width | 8 mm |
| H Shank Height | 0.314961 inch |
| H Shank Height | 8 mm |
| Lf Functional Length | 1.9685 inch |
| Lf Functional Length | 50 mm |
| Waga | 0.084878 lb |
| Waga | 38.5 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | QS shank coupling -metric: 8 x 8 |
| Bams Machine Side Body Angle | 0 deg |
| Baws Workpiece Side Body Angle | 0 deg |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 0: without coolant |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | DCMT 070204 |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 0: no coolant exit |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 93 deg |
| Ohx Maximum Overhang | 0.5 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 12.7 mm |
| Psir Tool Lead Angle | -3 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 27 deg |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 12134124 |