CoroThread® 266, wytaczak do gwintów 266RKF-D10-3 ID:5961386 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroThread® 266, wytaczak do gwintów

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroThread® 266, wytaczak do gwintów |
| Rodzina produktów | 1187 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | 266R/LKF (INCH) |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 0.625 inch |
| Dconms Connection Diameter | 15.875 mm |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 0.79 inch |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 20.066 mm |
| H Shank Height | 0.563 inch |
| H Shank Height | 14.3002 mm |
| Lf Functional Length | 8 inch |
| Lf Functional Length | 203.2 mm |
| Lu Usable Length | 1.875 inch |
| Lu Usable Length | 47.625 mm |
| Waga | 0.537928 lb |
| Waga | 244 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Cylindrical shank w/ 3 flats -inch: 5/8 |
| Bams Machine Side Body Angle | 0 deg |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroThread -internal size 16 -no shim (266.RL-16) |
| Hand Hand | R |
| Ohx Maximum Overhang | 1.875 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 47.625 mm |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 25961386 |