CoroTurn® 107, część tokarska C6-SVMBL-00130-16 ID:5729038 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroTurn® 107, część tokarska

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroTurn® 107, część tokarska |
| Rodzina produktów | 1053 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | Cx-SVMBR/L (M-T) |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | IN |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 2.48031 inch |
| Dconms Connection Diameter | 63 mm |
| Lf Functional Length | 5.11811 inch |
| Lf Functional Length | 130 mm |
| Waga | 3.85148 lb |
| Waga | 1.747 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Coromant Capto (bolt and segment clamping) -size C6 |
| Bams Machine Side Body Angle | 45 deg |
| Baws Workpiece Side Body Angle | 0 deg |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 3: axial concentric and radial entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | VBMT 160408/ VCMT 160408 |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 6: decentral exit with nozzles, adjustable |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | L |
| Kapr1 Tool Cutting Edge Angle | 95 deg |
| Ohx Maximum Overhang | 5.11811 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 130 mm |
| Psir Tool Lead Angle | -5 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 45 deg |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 11796971 |