CoroTurn® 107, część tokarska C6-SVMBL-33120-16A ID:7431276 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroTurn® 107, część tokarska

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroTurn® 107, część tokarska |
| Rodzina produktów | 1053 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | Cx-SVMBR/L-33 |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | IN |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 2.48031 inch |
| Dconms Connection Diameter | 63 mm |
| Lf Functional Length | 4.72441 inch |
| Lf Functional Length | 120 mm |
| Waga | 4.40263 lb |
| Waga | 1.997 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Coromant Capto (bolt and segment clamping) -size C6 |
| Bams Machine Side Body Angle | 45 deg |
| Baws Workpiece Side Body Angle | 0 deg |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 3: axial concentric and radial entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | VBMT 160408/ VCMT 160408 |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 6: decentral exit with nozzles, adjustable |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr1 Tool Cutting Edge Angle | 95 deg |
| Ohx Maximum Overhang | 4.72441 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 120 mm |
| Psir Tool Lead Angle | -5 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 47 deg |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 7323222474088 |