CoroTurn® 107, głowica tokarska SL70-SRDCL-35-10XC ID:7960771 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroTurn® 107, głowica tokarska

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroTurn® 107, głowica tokarska |
| Rodzina produktów | 1053 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | SL70-SRDCR/L..XC |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | IN |
| Wymiary | |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 4.72441 inch |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 120 mm |
| Dmin2 Minimum Bore Diameter | 9.84252 inch |
| Dmin2 Minimum Bore Diameter | 250 mm |
| Lf Functional Length | 0.669291 inch |
| Lf Functional Length | 17 mm |
| Waga | 0.757288 lb |
| Waga | 343.5 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | SL head (screw mounted) -size 70 |
| Bams Machine Side Body Angle | 0 deg |
| Baws Workpiece Side Body Angle | 90 deg |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | Rail interface ( RC10T3MP ) |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 8: decentral focused exit with nozzles |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | L |
| Ohx Maximum Overhang | 0.669291 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 17 mm |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 90 deg |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 7323225520713 |