CoroTurn® 107, węglikowy wytaczak z tłumieniem drgań E16R-STFCR11-R ID:5733794 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroTurn® 107, węglikowy wytaczak z tłumieniem drgań

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroTurn® 107, węglikowy wytaczak z tłumieniem drgań |
| Rodzina produktów | 1053 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | E..STFCR/L-R |
| Rodzina produktów | Carriers for ISO Inserts |
| Country Of Origin | US |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 0.629921 inch |
| Dconms Connection Diameter | 16 mm |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 0.787402 inch |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 20 mm |
| Lf Functional Length | 7.87402 inch |
| Lf Functional Length | 200 mm |
| Waga | 1.01258 lb |
| Waga | 459.3 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Cylindrical shank without clamping features -metric: 16.00 |
| Bams Machine Side Body Angle | 0 deg |
| Baws Workpiece Side Body Angle | 0 deg |
| Bmc Body Material Code | Carbide |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | TCMT 110204 |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 3: axial inclined exit |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 91 deg |
| Locap Location Aid Property | yes |
| Ohx Maximum Overhang | 3.77953 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 96 mm |
| Psir Tool Lead Angle | -1 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 0 deg |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 10391743 |