CoroTurn® 107, wytaczak C10R-STFCR-2C ID:5727023 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroTurn® 107, wytaczak

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroTurn® 107, wytaczak |
| Rodzina produktów | 1053 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | C..STFCR/L |
| Rodzina produktów | Carriers for ISO Inserts |
| Country Of Origin | US |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 0.625 inch |
| Dconms Connection Diameter | 15.875 mm |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 0.811811 inch |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 20.62 mm |
| H Shank Height | 0.609 inch |
| H Shank Height | 15.4686 mm |
| Lf Functional Length | 8 inch |
| Lf Functional Length | 203.2 mm |
| Waga | 1.09349 lb |
| Waga | 496 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Cylindrical shank w/ 3 flats -inch: 5/8 |
| Bams Machine Side Body Angle | 0 deg |
| Baws Workpiece Side Body Angle | 0 deg |
| Bmc Body Material Code | Carbide |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | TCMT 110204 |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 3: axial inclined exit |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 91 deg |
| Ohx Maximum Overhang | 3.75 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 95.25 mm |
| Psir Tool Lead Angle | -1 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 0 deg |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 80012368 |