CoroTurn® TR, część tokarska C4-TR-D13HCR-27050 ID:8601624 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroTurn® TR, część tokarska

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroTurn® TR, część tokarska |
| Rodzina produktów | 1056 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | Cx-TR-D13HCR/L |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | DE |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 1.5748 inch |
| Dconms Connection Diameter | 40 mm |
| Dmin2 Minimum Bore Diameter | 5.51181 inch |
| Dmin2 Minimum Bore Diameter | 140 mm |
| Lf Functional Length | 1.9685 inch |
| Lf Functional Length | 50 mm |
| Waga | 0.970035 lb |
| Waga | 0.44 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Coromant Capto (bolt and segment clamping) -size C4 |
| Bams Machine Side Body Angle | 0 deg |
| Baws Workpiece Side Body Angle | 0 deg |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 3: axial concentric and radial entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroTurn TR ( TR-DC1304..FWX ) |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 6: decentral exit with nozzles, adjustable |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 107.3 deg |
| Ohx Maximum Overhang | 1.9685 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 50 mm |
| Psir Tool Lead Angle | -17.3 deg |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 7323228176160 |