CoroTurn® XS, węglikowe narzędzie do wytaczania wstecznego CXS-05B090-15-5230R1025 ID:5726539 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroTurn® XS, węglikowe narzędzie do wytaczania wstecznego

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroTurn® XS, węglikowe narzędzie do wytaczania wstecznego |
| Rodzina produktów | 1055 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | CXS-xxB090..R/L |
| Rodzina produktów | Concept Inserts |
| Coating Type | TIALN+TIN |
| Coating Process Type | PVD |
| Country Of Origin | GB |
| Substrate Type | Carbide |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 0.19685 inch |
| Dconms Connection Diameter | 5 mm |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 0.204724 inch |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 5.2 mm |
| Lf Functional Length | 1.97913 inch |
| Lf Functional Length | 50.27 mm |
| Lu Usable Length | 1.12205 inch |
| Lu Usable Length | 28.5 mm |
| Promień naroża | 0.007874 inch |
| Promień naroża | 0.2 mm |
| Waga | 0.035274 lb |
| Waga | 16 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | CoroTurn XS -metric: 5 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.03937 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 1 mm |
| Bmc Body Material Code | Carbide |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 0: without coolant |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 0: no coolant exit |
| Gatunek | 1025 |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 92 deg |
| Ohx Maximum Overhang | 1.22126 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 31.02 mm |
| Psir Tool Lead Angle | -2 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 27 deg |
| Tmc1 Iso Material Classification Level All | PMKNS |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 12383873 |