CoroTurn® XS, węglikowy wytaczak CXS-04T098-05-4225L1025 ID:6765350 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroTurn® XS, węglikowy wytaczak

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroTurn® XS, węglikowy wytaczak |
| Rodzina produktów | 1055 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | CXS-xxT098..R/L |
| Rodzina produktów | Concept Inserts |
| Coating Type | TIALN+TIN |
| Coating Process Type | PVD |
| Country Of Origin | GB |
| Substrate Type | Carbide |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 0.15748 inch |
| Dconms Connection Diameter | 4 mm |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 0.165354 inch |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 4.2 mm |
| Lf Functional Length | 1.66339 inch |
| Lf Functional Length | 42.25 mm |
| Lu Usable Length | 0.984252 inch |
| Lu Usable Length | 25 mm |
| Promień naroża | 0.001969 inch |
| Promień naroża | 0.05 mm |
| Waga | 0.019842 lb |
| Waga | 9 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | CoroTurn XS -metric: 4 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.011811 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.3 mm |
| Bmc Body Material Code | Carbide |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 0: without coolant |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 0: no coolant exit |
| Gatunek | 1025 |
| Hand Hand | L |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 98 deg |
| Ohx Maximum Overhang | 1.10236 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 28 mm |
| Psir Tool Lead Angle | -8 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 17 deg |
| Tmc1 Iso Material Classification Level All | PMKNS |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 26765350 |