CoroTurn® XS, węglikowy wytaczak CXS-04T098-15-3215R1125 ID:7968155 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroTurn® XS, węglikowy wytaczak

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroTurn® XS, węglikowy wytaczak |
| Rodzina produktów | 1055 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | CXS-xxT098..R/L |
| Rodzina produktów | Concept Inserts |
| Coating Type | TiAlN+TiN |
| Coating Process Type | PVD |
| Country Of Origin | GB |
| Substrate Type | Carbide |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 0.15748 inch |
| Dconms Connection Diameter | 4 mm |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 0.125984 inch |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 3.2 mm |
| Lf Functional Length | 1.26969 inch |
| Lf Functional Length | 32.25 mm |
| Lu Usable Length | 0.590551 inch |
| Lu Usable Length | 15 mm |
| Promień naroża | 0.005906 inch |
| Promień naroża | 0.15 mm |
| Waga | 0.026455 lb |
| Waga | 12 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | CoroTurn XS -metric: 4 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.007874 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.2 mm |
| Bmc Body Material Code | Carbide |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 0: without coolant |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 0: no coolant exit |
| Gatunek | 1125 |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 98 deg |
| Ohx Maximum Overhang | 0.708661 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 18 mm |
| Psir Tool Lead Angle | -8 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 17 deg |
| Tmc1 Iso Material Classification Level All | PMNS |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 7323225525701 |