CoroTurn® XS, węglikowy wytaczak CXS-06T098-20-6220R7014 ID:7940791 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroTurn® XS, węglikowy wytaczak

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroTurn® XS, węglikowy wytaczak |
| Rodzina produktów | 1055 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | CXS-xxT098..R/L |
| Rodzina produktów | Other Cutting Materials & Inserts |
| Coating Type | Uncoated |
| Coating Process Type | UNCOAT |
| Country Of Origin | GB |
| Substrate Type | Cubic Boron Nitride |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 0.23622 inch |
| Dconms Connection Diameter | 6 mm |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 0.244094 inch |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 6.2 mm |
| Lf Functional Length | 1.66339 inch |
| Lf Functional Length | 42.25 mm |
| Lu Usable Length | 0.787402 inch |
| Lu Usable Length | 20 mm |
| Promień naroża | 0.007874 inch |
| Promień naroża | 0.2 mm |
| Waga | 0.053572 lb |
| Waga | 24.3 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | CoroTurn XS -metric: 6 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.019685 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.5 mm |
| Bmc Body Material Code | Carbide |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 0: without coolant |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 0: no coolant exit |
| Gatunek | 7014 |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 98 deg |
| Ohx Maximum Overhang | 0.905512 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 23 mm |
| Psir Tool Lead Angle | -8 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 17 deg |
| Tmc1 Iso Material Classification Level All | SH |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 7323225429177 |