CoroTurn® XS, węglikowy wytaczak do toczenia gwintów CXS-07TH300TR-7230R1025 ID:5726712 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroTurn® XS, węglikowy wytaczak do toczenia gwintów

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroTurn® XS, węglikowy wytaczak do toczenia gwintów |
| Rodzina produktów | 1055 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | CXS-xxTH..TR..R |
| Rodzina produktów | Concept Inserts |
| Coating Type | TIALN+TIN |
| Coating Process Type | PVD |
| Country Of Origin | GB |
| Substrate Type | Carbide |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 0.275591 inch |
| Dconms Connection Diameter | 7 mm |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 0.283465 inch |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 7.2 mm |
| Lf Functional Length | 2.01378 inch |
| Lf Functional Length | 51.15 mm |
| Lu Usable Length | 0.665354 inch |
| Lu Usable Length | 16.9 mm |
| Waga | 0.061729 lb |
| Waga | 28 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | CoroTurn XS -metric: 7 |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 0: without coolant |
| Gatunek | 1025 |
| Hand Hand | R |
| Ohx Maximum Overhang | 1.1811 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 30 mm |
| Stdno1 Standard Number | ISO 2901-2904 |
| Stdno2 Standard Number | DIN 103-1977 |
| Tctr Thread Tolerance Class | IT 7 |
| Thft Thread Form Type | TP30 |
| Tmc1 Iso Material Classification Level All | PMNS |
| Tp Thread Pitch | 0.11811 inch |
| Tp Thread Pitch | 3 mm |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 12368882 |