DDD-EF 26.41-28.00-FT-Deep double tube drills with external 4-Start Thread Connection carrying the triangular inserts, feature 3 chip splitting cutting edges and a wiper for high hole surface quality and for high feed.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
DDD-EF 26.41-28.00-FT
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | DDD-EF-FT |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC4824846 |
| ProductName | DDD-EF 26.41-28.00-FT |
| COO | Japan |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Deep double tube drills with external 4-Start Thread Connection carrying the triangular inserts, feature 3 chip splitting cutting edges and a wiper for high hole surface quality and for high feed. |
| FamilyShortDesc | Deep Double Tube Drills with External 4-Start Thread Connection Carrying Triangular Inserts (18.4-40 dia.) |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=4824846 |
| Remarks | Note: Each item in the attached catalog page represents a diameter range. Inserts and guide pads to be ordered separately Ordering example: DDD-EF 18.50-FT |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Deep Drilling | |
| APP1Name | Deep Drilling |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Deep Hole / Gun Drill |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 4824846 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 23.5 mm |
| Connection Thread Size (Ts) | TDO-I4 |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Diameter Maximum (DCX) | 28 mm |
| Cutting Diameter Minimum (DCN) | 26.41 mm |
| Overall Length (OAL) | 74.1 mm |