DGFH 32-4-JHP-Parting and grooving blades with channels for low and high-pressure coolant, carrying DO-GRIP inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
DGFH 32-4-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | DGFH-JHP |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2302770 |
| ProductName | DGFH 32-4-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Parting and grooving blades with channels for low and high-pressure coolant, carrying DO-GRIP inserts. |
| FamilyShortDesc | Parting and Grooving Blades with Channels for Low and High-Pressure Coolant Carrying DO-GRIP Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2302770 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Blades and adapters for Parting & Grooving |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.1330 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2302770 |
| Body Width (WB) | 3.2 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Neutral |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 4 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 4 mm |
| Functional Length (LF) | 152 mm |
| Number of Pocket (NOP) | 2 |
| Overall Length (OAL) | 152 mm |
| Shank Height (H) | 32 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 55 mm |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 90 mm |