DGFHR 32BC-3T33-JHP-Parting and grooving reinforced blades with channels for high-pressure coolant carrying DO-GRIP inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
DGFHR 32BC-3T33-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | DGFHR/L-BC-JHP |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2310025 |
| ProductName | DGFHR 32BC-3T33-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Parting and grooving reinforced blades with channels for high-pressure coolant carrying DO-GRIP inserts. |
| FamilyShortDesc | Parting and Grooving Reinforced Blades with Channels for High-Pressure Coolant Carrying DO-GRIP Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2310025 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Blades and adapters for Parting & Grooving |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.2050 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2310025 |
| Body Width (WB) | 2.4 mm |
| Body Width_2 (WB_2) | 7.9 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 33 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 3.18 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 3 mm |
| Functional Length (LF) | 111 mm |
| Overall Length (OAL) | 111 mm |
| Shank Height (H) | 32 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 61.97 mm |