DGPAD 2L-D22-JHP-MODULAR-GRIP adapters with high-pressure coolant channels for parting and grooving inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
DGPAD 2L-D22-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | DGPAD-JHP |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2393794 |
| ProductName | DGPAD 2L-D22-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | MODULAR-GRIP adapters with high-pressure coolant channels for parting and grooving inserts. |
| FamilyShortDesc | Adapters with High-Pressure Coolant Channels for DO-GRIP Parting and Grooving Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2393794 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Parting & Grooving Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0570 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2393794 |
| Body Width (WB) | 1.6 mm |
| Body Width_2 (WB_2) | 7.2 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 2.5 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 1.9 mm |
| Overall Height (OAH) | 33 mm |
| Overall Length (OAL) | 45.5 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 53.81 mm |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 22 mm |