DGPAD-XL 3R-D52-JHP-Extra-long adapters with high pressure coolant channels carrying DO-GRIP parting and grooving inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
DGPAD-XL 3R-D52-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | DGPAD-XL-JHP |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2394580 |
| ProductName | DGPAD-XL 3R-D52-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Extra-long adapters with high pressure coolant channels carrying DO-GRIP parting and grooving inserts. |
| FamilyShortDesc | Parting and Grooving Extra Long Adapters with Coolant Channels Carrying DO-GRIP Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2394580 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Parting & Grooving Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0770 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2394580 |
| Body Width (WB) | 2.4 mm |
| Body Width_2 (WB_2) | 7.2 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 3.18 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 3 mm |
| Functional Length (LF) | 27.7 mm |
| Functional Width (WF) | 6 mm |
| Overall Height (OAH) | 43 mm |
| Overall Length (OAL) | 54.4 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 0 mm |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 52 mm |