DGTL 16B-0.8-D12SH-Parting and grooving short head tools for CNC and Swiss automatics.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
DGTL 16B-0.8-D12SH
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | DGTR/L-B-D-SH (NARROW CUT) |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3439417 |
| ProductName | DGTL 16B-0.8-D12SH |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Parting and grooving short head tools for CNC and Swiss automatics. |
| FamilyShortDesc | Parting and Grooving Short Head Tools for CNC and Swiss Automatics |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3439417 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Parting & Grooving Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.2570 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3439417 |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Head Length (LH) | 15.6 mm |
| Overall Height (OAH) | 15.7 mm |
| Overall Length (OAL) | 120 mm |
| Shank Height (H) | 16 mm |
| Shank Width (B) | 16 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 25.6 mm |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 12 mm |