DGTR 25BC-4T25-Parting and grooving tools with coolant holes carrying JET-CUT inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
DGTR 25BC-4T25
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | DGTR/L-BC-T |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2301930 |
| ProductName | DGTR 25BC-4T25 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Parting and grooving tools with coolant holes carrying JET-CUT inserts. |
| FamilyShortDesc | Parting and Grooving Tools with Coolant Holes Carrying JET-CUT Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2301930 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Parting & Grooving Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.6270 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2301930 |
| Body Width (WB) | 3.4 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 25 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 4 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 4 mm |
| Head Length (LH) | 42 mm |
| Overall Length (OAL) | 140 mm |
| Shank Height (H) | 25 mm |
| Shank Width (B) | 25 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 52 mm |