DR-MF-08L-2.25D-12A-04-Multifunction drilling, boring, facing, external turning and internal grooving tools.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
DR-MF-08L-2.25D-12A-04
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | DRG-MF |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3202461 |
| ProductName | DR-MF-08L-2.25D-12A-04 |
| COO | Korea |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Multifunction drilling, boring, facing, external turning and internal grooving tools. |
| FamilyShortDesc | Multifunction Drilling, Boring, Facing, External Turning and Internal Grooving Tools |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3202461 |
| Remarks | In non-rotating applications, hole diameter can be adjusted within the specified range by shifting drill's center line along machine's X-axis The tools feature internal coolant holes. |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Drilling Ext Face Int. Turning | Ext. Grooving | Ext. Grooving & Turning | Int. Groove & Turn | Int. Grooving | |
| APP1Name | Drilling Ext Face Int. Turning |
| APP2Name | Ext. Grooving |
| APP3Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP4Name | Int. Groove & Turn |
| APP5Name | Int. Grooving |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0520 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3202461 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 12 mm |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Diameter (DC) | 8 mm |
| Decimal Equivalent | |
| Length Group | 2xD |
| Master Insert Identification (MIID) | XCMT 04... |
| Overall Length (OAL) | 64.5 mm |
| Protruding Length (LPR) | 22.5 mm |
| Shank Length (LS) | 42 mm |
| Usable Length (LU) | 18 mm |