DR-MF-I-10R-2.25D-050A-05-Multifunction drilling, boring, facing and external turning tool.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
DR-MF-I-10R-2.25D-050A-05
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | DR-MF-I-2.25D |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3202028 |
| ProductName | DR-MF-I-10R-2.25D-050A-05 |
| COO | Korea |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Multifunction drilling, boring, facing and external turning tool. |
| FamilyShortDesc | Multifunction Drilling, Boring, Facing and External Turning Tool |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3202028 |
| Remarks | In non-rotating applications hole diameter can be adjusted within the specified range by shifting drill's center line along machine's X-axis. The tools have an internal coolant hole. |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Drilling Ext Face Int. Turning | |
| APP1Name | Drilling Ext Face Int. Turning |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.1367 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3202028 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 1/2" |
| Cutting Diameter (DC) | 0.394" |
| Decimal Equivalent | 0.394" |
| Length Group | 2xD |
| Protruding Length (LPR) | 1.08" |
| Shank Length (LS) | 1.65" |
| Usable Length (LU) | 0.89" |