DR160-064-20-05-4D-T-Indexable insert drills for non-rotating applications with coolant holes and one flat shank, drilling depth 4xD
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
DR160-064-20-05-4D-T
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | DR-4D-T |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3202326 |
| ProductName | DR160-064-20-05-4D-T |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Indexable insert drills for non-rotating applications with coolant holes and one flat shank, drilling depth 4xD |
| FamilyShortDesc | Indexable Insert Drills for Non-Rotating Applications with Coolant Holes and One Flat Shank, Drilling Depth 4xD |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3202326 |
| Remarks | Hole tolerance: D+0.35/-0.05 in average conditions. However, it can be higher or lower according to machine and tooling conditions. |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Drilling | |
| APP1Name | Drilling |
| ItemRemark | |
| Tool Type | indexable head drills |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.2200 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3202326 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 20 mm |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Diameter (DC) | 16 mm |
| Cutting Diameter Maximum (DCX) | 17.9 mm |
| Decimal Equivalent | |
| Flange Diameter (DF) | 27.7 mm |
| Functional Length (LF) | 81.52 mm |
| Master Insert Identification (MIID) | SOMX 050204-DT |
| Overall Length (OAL) | 132 mm |
| Protruding Length (LPR) | 82 mm |
| Shank Diameter Tolerance (TCDMM) | h6 |
| Shank Length (LS) | 50 mm |
| Usable Length (LU) | 64 mm |