DSD-E3 47.01-48.50-DTL-Deep single tube drills with external 2 and 4 start thread connections and 2 or 3 brazed tips. Each item represents a diameter range. For a specific head diameter, an order form should be filled out.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
DSD-E3 47.01-48.50-DTL
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | DSD-E2/E3 |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC4826904 |
| ProductName | DSD-E3 47.01-48.50-DTL |
| COO | Japan |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Deep single tube drills with external 2 and 4 start thread connections and 2 or 3 brazed tips. Each item represents a diameter range. For a specific head diameter, an order form should be filled out. |
| FamilyShortDesc | Deep Single Tube Drills with External 2 and 4 Start Thread Connections and 2 or 3 Brazed Tips (12.6-65 dia.) |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=4826904 |
| Remarks | The drill tip is supplied in a grade that is suitable to machine the material group indicated in the drill head designation: ISO P, K, M, N materials Ordering example: DSD-E3 43.30 DT-PO For user guide and quotation form, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Deep Drilling | |
| APP1Name | Deep Drilling |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Deep Hole / Gun Drill |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 4826904 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 39 mm |
| Connection Thread Size (Ts) | TS-I14 |
| Cutting Diameter Maximum (DCX) | 48.5 mm |
| Cutting Diameter Minimum (DCN) | 47.01 mm |
| Overall Length (OAL) | 75 mm |