DSD-EF 56.21-60.60-FB-Deep single tube drills with external 4-start thread connection for high feed. Each item represents a diameter range. For a specific head diameter, an order form should be filled out.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
DSD-EF 56.21-60.60-FB
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | DSD-EF-FB |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC4841137 |
| ProductName | DSD-EF 56.21-60.60-FB |
| COO | Japan |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Deep single tube drills with external 4-start thread connection for high feed. Each item represents a diameter range. For a specific head diameter, an order form should be filled out. |
| FamilyShortDesc | Deep Single Tube Drills with External 4-Start Thread Connection for High Feed (25-89 dia.) |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=4841137 |
| Remarks | Inserts and guide pads to be ordered separately Ordering example: DSD-EF 43.10-FB For quotation form and user guide, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Deep Drilling | |
| APP1Name | Deep Drilling |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Deep Hole / Gun Drill |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 4841137 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 47 mm |
| Connection Thread Size (Ts) | TS-I16 |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Diameter Maximum (DCX) | 60.6 mm |
| Cutting Diameter Minimum (DCN) | 56.21 mm |
| Overall Length (OAL) | 120 mm |