DTF50 FSHDR-8-CUT-GRIP heads with Dovetail connection for external turning aluminum wheels.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
DTF50 FSHDR-8
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | DTF50 FSHDR-8 |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3368544 |
| ProductName | DTF50 FSHDR-8 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | CUT-GRIP heads with Dovetail connection for external turning aluminum wheels. |
| FamilyShortDesc | CUT-GRIP Heads with Dovetail Connection for External Turning Aluminum Wheels |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3368544 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Turning Aluminum Wheels | |
| APP1Name | Ext. Turning Aluminum Wheels |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Indexable Turn & Groov Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.6110 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3368544 |
| Body Width (WB) | 55 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 21.5 mm |
| Functional Width (WF) | 30 mm |
| Head Length (LH) | 50 mm |