DTF50 SVXCR-16X2-ISO double pocket boring heads with Dovetail connection, VCGT 16 inserts, for machining Aluminum Wheels.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
DTF50 SVXCR-16X2
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | DTF50 SVXCR-16X2 |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3368556 |
| ProductName | DTF50 SVXCR-16X2 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | ISO double pocket boring heads with Dovetail connection, VCGT 16 inserts, for machining Aluminum Wheels. |
| FamilyShortDesc | ISO Double Pocket Boring Heads with Dovetail Connection VCGT 16 Inserts for Machining Aluminum Wheels |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3368556 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. 35° Diamo 95° Back Approa | Int. Machining Aluminum Wheels | |
| APP1Name | Int. 35° Diamo 95° Back Approa |
| APP2Name | Int. Machining Aluminum Wheels |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.9270 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3368556 |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Functional Length (LF) | 110 mm |
| Functional Width (WF) | 21 mm |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 50 mm |
| Reduced Body Diameter Length (LDRED) | 83 mm |