E-SIR 0625-16 HEAD-Interchangeable threading heads, for carbide bars.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
E-SIR 0625-16 HEAD
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | E-SIR-HEAD |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3602224 |
| ProductName | E-SIR 0625-16 HEAD |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Interchangeable threading heads, for carbide bars. |
| FamilyShortDesc | Interchangeable Threading Heads, for Carbide Bars |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3602224 |
| Remarks | Used on carbide shanks |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Internal Threading lay down | |
| APP1Name | Internal Threading lay down |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexable Threading Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0220 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3602224 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 5/8" |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Head Length (LH) | 1.17" |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 0.787" |
| Shank Height (H) | 0.59" |