E-STLPR 12-3-Screw lock boring bars for 11° clearance triangular inserts.A carbide shank with coolant holes.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
E-STLPR 12-3
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | E-STLPR |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3601978 |
| ProductName | E-STLPR 12-3 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Screw lock boring bars for 11° clearance triangular inserts.A carbide shank with coolant holes. |
| FamilyShortDesc | Screw Lock Boring Bars for 11° Clearance Triangular Inserts, Carbide Shank with Coolant Holes |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3601978 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. 60° Triangle 95° Approach | |
| APP1Name | Int. 60° Triangle 95° Approach |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 2.0018 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Carbide |
| ManufacturerNo | 3601978 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 3/4" |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Functional Width (WF) | 0.42" |
| Master Insert Identification (MIID) | TPMT 321 |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 0.815" |
| Overall Length (OAL) | 10" |
| Rake Angle Axial (GAMP) | 5 Degrees |
| Rake Angle Radial (GAMF) | 0 Degrees |