E-SWUBR 5-5-Screw clamp miniature boring bars carrying small WBMT trigon inserts. S - Steel shank; E - Carbide shank with coolant hole.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
E-SWUBR 5-5
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | E/S-SWUBR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3601956 |
| ProductName | E-SWUBR 5-5 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Screw clamp miniature boring bars carrying small WBMT trigon inserts. S - Steel shank; E - Carbide shank with coolant hole. |
| FamilyShortDesc | Screw Clamp Miniature Boring Bars Carrying Small WBMT Trigon Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3601956 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. 80° Trigon 93° Approach | |
| APP1Name | Int. 80° Trigon 93° Approach |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.2227 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Carbide |
| ManufacturerNo | 3601956 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 0.312" |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Functional Width (WF) | 0.16" |
| Master Insert Identification (MIID) | WB.. 520L |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 0.33" |
| Overall Length (OAL) | 5" |
| Rake Angle Axial (GAMP) | 0 Degrees |
| Rake Angle Radial (GAMF) | -12 Degrees |
| Shank Height (H) | 0.291" |