E1/2" SHANK-Solid carbide shanks used for economical boring with different interchangeable heads.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
E1/2" SHANK
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | E-SHANK |
| ToolType | Holder |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3606605 |
| ProductName | E1/2" SHANK |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Solid carbide shanks used for economical boring with different interchangeable heads. |
| FamilyShortDesc | Solid Carbide Shanks for Economical Boring with Different Interchangeable Heads |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3606605 |
| Remarks | Screw and nut should be ordered separately |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | Straight ST |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.4343 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Carbide |
| ManufacturerNo | 3606605 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 1/2" |
| Reduced Body Diameter Length (LDRED) | 0.98" |
| Shank Height (H) | 0.46" |