E12 STFPR-11 HEAD-Interchangeable boring heads carrying positive 11° clearance triangular inserts on a carbide bar.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
E12 STFPR-11 HEAD
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | E-STFPR-HEAD |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3602026 |
| ProductName | E12 STFPR-11 HEAD |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Interchangeable boring heads carrying positive 11° clearance triangular inserts on a carbide bar. |
| FamilyShortDesc | Interchangeable Boring Heads Carrying Positive 11° Clearance Triangular Inserts on a Carbide Bar |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3602026 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. 60° Triangle 91° Approach | |
| APP1Name | Int. 60° Triangle 91° Approach |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0360 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Carbide |
| ManufacturerNo | 3602026 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 12 mm |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Functional Width (WF) | 6.8 mm |
| Master Insert Identification (MIID) | TPMT/TPGH 1102 |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 13 mm |
| Overall Length (OAL) | 179 mm |
| Rake Angle Axial (GAMP) | 4 Degrees |
| Rake Angle Radial (GAMF) | -6 Degrees |
| Reduced Body Diameter Length (LDRED) | 24.8 mm |
| Shank Height (H) | 11 mm |