Frez czołowy CoroMill® MH20 MH20-AR038O32-08M ID:8097013 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Frez czołowy CoroMill® MH20

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | Frez czołowy CoroMill® MH20 |
| Rodzina produktów | 2130 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | MH20-AR..Oxx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 1.08071 inch |
| Średnica skrawania | 27.45 mm |
| Dconms Connection Diameter | 1.25 inch |
| Dconms Connection Diameter | 31.75 mm |
| Średnica skrawania | 1.5 inch |
| Średnica skrawania | 38.1 mm |
| Lf Functional Length | 9.84252 inch |
| Lf Functional Length | 250 mm |
| Lu Usable Length | 4.72441 inch |
| Lu Usable Length | 120 mm |
| Waga | 3.25843 lb |
| Waga | 1.478 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Cylindrical shank without clamping features -inch: 1 1/4 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.208661 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 5.3 mm |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.047244 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 1.2 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 2: radial entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill MH20 -0804 (MH20-080425) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 15 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 2.7 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 16100 1/min |
| Liczba krawędzi skrawających | 4 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 7323226133820 |