Frez czołowy CoroMill® MH20 MH20-R020A20-06M ID:8029423 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Frez czołowy CoroMill® MH20

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | Frez czołowy CoroMill® MH20 |
| Rodzina produktów | 2130 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | MH20-R..Axx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 0.455512 inch |
| Średnica skrawania | 11.57 mm |
| Dconms Connection Diameter | 0.787402 inch |
| Dconms Connection Diameter | 20 mm |
| Średnica skrawania | 0.787402 inch |
| Średnica skrawania | 20 mm |
| Lf Functional Length | 4.72441 inch |
| Lf Functional Length | 120 mm |
| Lu Usable Length | 1.5748 inch |
| Lu Usable Length | 40 mm |
| Waga | 0.55777 lb |
| Waga | 253 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Cylindrical shank without clamping features -metric: 20.0 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.165354 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 4.2 mm |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.031496 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.8 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill MH20 -0603 (MH20-060320) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 15 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 5.8 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 23400 1/min |
| Liczba krawędzi skrawających | 3 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 7323225833448 |