Frez walcowo-czołowy CoroMill® MS20 MS20-AR038M32-10M ID:8068046 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Frez walcowo-czołowy CoroMill® MS20

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | Frez walcowo-czołowy CoroMill® MS20 |
| Rodzina produktów | 2129 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | MS20-AR..Mxx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 1.5 inch |
| Średnica skrawania | 38.1 mm |
| Dconms Connection Diameter | 1.25 inch |
| Dconms Connection Diameter | 31.75 mm |
| Lf Functional Length | 4 inch |
| Lf Functional Length | 101.6 mm |
| Waga | 1.28971 lb |
| Waga | 0.585 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Weldon (DIN6535-HB) -inch: 1 1/4 |
| Aermx Working Engagement Ratio Maximum | 1 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.354331 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 9 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Ccc Center Cutting Capability | no |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill MS20 10T3 (MS20-10T3 RE0.0-3.1) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 90 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 1.7 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 23200 1/min |
| Stdno Standard Number | ISO3338-2 |
| Liczba krawędzi skrawających | 4 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 7323226009125 |