GAFG 155L-8-Adapters for face machining, Dmin 80 mm.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GAFG 155L-8
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GAFG-R/L-8 |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2800569 |
| ProductName | GAFG 155L-8 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Adapters for face machining, Dmin 80 mm. |
| FamilyShortDesc | Adapters for Face Machining |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2800569 |
| Remarks | No limitation for widening the groove either way after initial grooving For user guide, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Face Grooving | Face Grooving & Turning | Face Grooving Along Shaft | |
| APP1Name | Face Grooving |
| APP2Name | Face Grooving & Turning |
| APP3Name | Face Grooving Along Shaft |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Face Turning & grooving Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.1310 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2800569 |
| Axial Groove Outside Diameter Minimum (DAXN) | 155 mm |
| Axial Groove Outside Diameter Maximum (DAXX) | 510 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 25 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Cutting Width (CW) | 8 mm |
| Functional Width (WF) | 9 mm |
| Overall Length (OAL) | 63.5 mm |