GHAIL 25SC-25-Solid carbide bars with coolant holes for GEAIR/L adapters with GEPI / GEMI inserts, used for internal grooving, turning and threading.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHAIL 25SC-25
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHAIR/L-SC-GE |
| ToolType | Holder |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2801329 |
| ProductName | GHAIL 25SC-25 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Solid carbide bars with coolant holes for GEAIR/L adapters with GEPI / GEMI inserts, used for internal grooving, turning and threading. |
| FamilyShortDesc | Solid Carbide Bars with Coolant Holes for Internal Grooving and Turning Adapters |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2801329 |
| Remarks | For DMIN & CDX refer to GEAIR/L adapters. |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Round Shanks |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.1470 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2801329 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 25 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 4 mm |
| Functional Width (WF) | 2.4 mm |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 25 mm |
| Overall Length (OAL) | 200 mm |