GHAIR 16-20-Boring bars, for GEAIR/L adapters. Used for internal grooving, turning and threading applications.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHAIR 16-20
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHAIR/L-GE |
| ToolType | Holder |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2801083 |
| ProductName | GHAIR 16-20 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Boring bars, for GEAIR/L adapters. Used for internal grooving, turning and threading applications. |
| FamilyShortDesc | Bars with Coolant Holes for Internal Grooving and Turning Adapters |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2801083 |
| Remarks | For DMIN & CDX refer to GEAIR/L adapters |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Round Shanks |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.2110 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2801083 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 16 mm |
| Functional Width (WF) | 2.4 mm |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 20 mm |
| Overall Length (OAL) | 150 mm |