GHAPL 32-8-External holders for grooving and turning with perpendicularly oriented GADR/L and GAFG adapters
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHAPL 32-8
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHAPR/L-8 |
| ToolType | Holder |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2800563 |
| ProductName | GHAPL 32-8 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | External holders for grooving and turning with perpendicularly oriented GADR/L and GAFG adapters |
| FamilyShortDesc | External Holders for Grooving and Turning With Perpendicularly Oriented Adapters |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2800563 |
| Remarks | Adapters GADR/L-8 for turning and grooving, GAFG-R/L-8 for face-grooving (to be ordered separately) f=f1+f2 (see adapter dimensions) |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP3Name | Face Grooving |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Square Shanks |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.4250 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2800563 |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 25.5 mm |
| Head Length (LH) | 30 mm |
| Overall Length (OAL) | 155 mm |
| Shank Height (H) | 32 mm |
| Shank Width (B) | 32 mm |