GHAR 25-8-JHP-Holders with high-pressure coolant channels for grooving and turning adapters carrying 8 mm width inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHAR 25-8-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHAR/L-JHP |
| ToolType | Holder |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2802101 |
| ProductName | GHAR 25-8-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Holders with high-pressure coolant channels for grooving and turning adapters carrying 8 mm width inserts. |
| FamilyShortDesc | Holders with High-Pressure Coolant Channels for Grooving and Turning Adapters |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2802101 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Square Shanks |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.7730 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2802101 |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 25.5 mm |
| Functional Width (WF) | 16 mm |
| Overall Length (OAL) | 124.5 mm |
| Shank Height (H) | 25 mm |
| Shank Width (B) | 25 mm |