GHAR 25.4-8-JHP-Holders with high-pressure coolant channels for grooving and turning adapters carrying .315" width inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHAR 25.4-8-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHAR/L-JHP |
| ToolType | Holder |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2802103 |
| ProductName | GHAR 25.4-8-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Holders with high-pressure coolant channels for grooving and turning adapters carrying .315" width inserts. |
| FamilyShortDesc | Holders with High-Pressure Coolant Channels for Grooving and Turning Adapters |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2802103 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Square Shanks |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.7879 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2802103 |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 1.004" |
| Functional Width (WF) | 0.646" |
| Overall Length (OAL) | 4.996" |
| Shank Height (H) | 1" |
| Shank Width (B) | 1" |