GHAR 32-8-External holders for grooving and turning with GADR/L and GAFG adapters.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHAR 32-8
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHAR/L-8 |
| ToolType | Holder |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2800560 |
| ProductName | GHAR 32-8 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | External holders for grooving and turning with GADR/L and GAFG adapters. |
| FamilyShortDesc | External Holders for Grooving and Turning Adapters |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2800560 |
| Remarks | Adapters GADR/L-8 for turning and grooving, GAFG-R/L-8 for face-grooving (to be ordered separately) WF(assembly)=WF(holder)+WF(adapter) (see adapter dimensions) |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Square Shanks |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.2230 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2800560 |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 25.5 mm |
| Functional Width (WF) | 23 mm |
| Head Length (LH) | 45 mm |
| Overall Length (OAL) | 144.5 mm |
| Shank Height (H) | 32 mm |
| Shank Width (B) | 32 mm |