GHDKL 31.7-8-External and internal holders for machining aluminum wheels
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHDKL 31.7-8
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHDKR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2800713 |
| ProductName | GHDKL 31.7-8 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | External and internal holders for machining aluminum wheels |
| FamilyShortDesc | External and Internal Profiling Holders for Machining Aluminum Wheels |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2800713 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Turning Aluminum Wheels | Int. Machining Aluminum Wheels | |
| APP1Name | Ext. Turning Aluminum Wheels |
| APP2Name | Int. Machining Aluminum Wheels |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Turn-Groove Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 2.8836 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2800713 |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 3/4" |
| Functional Width (WF) | 1.56" |
| Head Length (LH) | 1.73" |
| Overall Length (OAL) | 7" |
| Shank Height (H) | 1-1/4" |
| Shank Width (B) | 1-1/4" |