GHDL 25-8A-External tools for turning, grooving and parting; upper jaw with hard coating to sustain chip deflection
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHDL 25-8A
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHDR/L-8A |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2800553 |
| ProductName | GHDL 25-8A |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | External tools for turning, grooving and parting; upper jaw with hard coating to sustain chip deflection |
| FamilyShortDesc | External Tools for Turning, Grooving and Parting; Upper Jaw with Hard Coating to Sustain Chip Deflection |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2800553 |
| Remarks | Upper jaw with hard coating to sustain chip deflection To control the clamping torque, use interchangeable key blades and adjustable torque handles (optional), for information, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Turning Aluminum Wheels | |
| APP1Name | Ext. Turning Aluminum Wheels |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Parting & Grooving Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.7290 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2800553 |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 25 mm |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 8 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 8 mm |
| Functional Width (WF) | 22 mm |
| Head Length (LH) | 40 mm |
| Overall Length (OAL) | 150 mm |
| Shank Height (H) | 25 mm |
| Shank Width (B) | 25 mm |